Pies Gończy Berneński – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Podajlape.pl

Gończy berneński jest rasą, która jak praktycznie wszystkie gończe, nie wymaga nadmiernej pielęgnacji. Jest to rasa idealna dla myśliwych, którzy zamiast spędzać czas na pielęgnacji sierści psa, wolą wziąć go na polowanie i pozwolić mu się wyszaleć.

Nie trzeba tych psów zbyt często czesać. Oczywiście, jeśli wrócimy z polowania, konieczna jest obserwacja sierści, gdyż mogą się w niej pojawić kleszcze. Należy więc wyczesywać psa co najmniej raz w tygodniu. Można też robić to częściej w okresie choćby linienia. Gończych berneńskich nie strzyżemy i nie trymujemy. Te formy pielęgnacji nie są konieczne, bo po prostu pies ma zbyt krótką sierść. Również i zbyt częste kąpiele nie są wskazane ze względu na długość sierści.

Przy tej rasie trzeba jednak wspomnieć o uszach. Wymagają one troskliwej opieki. Są bowiem długie, a kanał słuchowy w nich nie jest dobrze wentylowany. Może to spowodować powstanie stanów zapalnych. Warto więc kontrolować uszy psa, a w razie zauważenia niepokojących objawów zgłosić się do weterynarza.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*