Pies Gończy Niemiecki – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Opsach.pl

Pielęgnacja gończego niemieckiego to bardzo proste zadanie. Nie wymaga ona zbyt wielkiego nakładu czasu, przez co jest idealna dla ludzi zagonionych, którzy ledwie co potrafią znaleźć czas na spacery i bieganie z psem. Zalecane jest, aby pies ten był czesany raz w tygodniu.

Jego sierść nie jest zbyt długa więc możemy sobie pozwolić na tak rzadkie wyczesywanie. Nie wymaga on też strzyżenia, gdyż jego sierść nie rośnie zbyt intensywnie. Jeśli zaś chodzi o linienie, to w przypadku tego psa ono nie występuje. Owszem, sierść u niego czasem wypada, ale są to przypadki bardzo sporadyczne. Właśnie wtedy, gdy zauważymy że zaczyna ona częściej wypadać możemy zdecydować się na wyczesywanie.

Kąpiele nie powinny u tej rasy występować zbyt często, gdyż możemy doprowadzić do odtłuszczenia się psiej skóry. Jeśli chodzi o choroby to praktycznie trudno znaleźć jakieś konkretne schorzenia na które psy te miałyby często zapadać. Poza skrętem żołądka i zagrożenia dysplazją stawu biodrowego, nie ma większych zagrożeń.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*