Pies na łańcuchu

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Trzeba przyznać, że coraz częściej dostrzegamy psy na łańcuchu. Tak jest w przypadku wielu gospodarstw, które zauważają, że łańcuch jest przeznaczony dla psa, jak i buda, w której może spać. Ale czy takie działania wydają się być korzystne dla naszego psa. Powinniśmy dokładnie się nad tym zastanowić. W jaki sposób? Wystarczy wczuć się w położenie naszego psa.

Pomyślmy, że to my mamy być przywiązani do łańcucha przez całe swoje życie, jak i tylko poruszać się po określonej granicy takiego łańcucha. Na pewno nie byłoby nam wygodnie. Dlatego w tym kierunku powinniśmy zadbać o kilka istotnych wysiłków. Lepiej będzie zapewnić naszemu psu budę dla psa, ale bez łańcucha. Wtedy będzie on mógł się przemieszczać po całym takim gospodarstwie. A przynajmniej taki teren powinien się mu należeć. Będzie on wtedy zadowolonym psem, a my będziemy zachowywali pewne formy społeczeństwa. Poza tym możemy starać się zabierać swojego psa na dłuższe spacery. Wtedy będzie on mógł jeszcze bardziej się wybiegać, jak i zadbać o swoja kondycję.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*