Pies Owczarek Belgijski – hodowla

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jeżeli marzy nam się piękny, duży pies, który może się okazać zarówno znakomitym kompanem, jak też w razie konieczności obrońcą, możemy zdecydować się na zakup jakiegoś owczarka. Na przykład owczarek belgijski jest bardzo sympatycznym i mądrym, dużym psem. Istnieje kilka odmian psów tej rasy. Owczarki belgijskie mogą mieć różną długość i umaszczenie sierści.

Wszystkie są jednak silne, wytrzymałe, chętnie biegają na świeżym powietrzu, aportują, bawią się. Są znakomitymi kompanami podczas joggingu, pływania czy chociaż długich spacerów. Można też bawić się z nimi w domu, a głaskanie ich podczas wieczornych posiedzeń przed telewizorem należy do prawdziwych przyjemności, szczególnie w przypadku owczarków długowłosych. Owczarki cechuje również duża inteligencja, dlatego też często pracują w policji czy wojsku. Wiele z nich jest też psami pasterskimi. To stanowi najlepsze referencje dla tych zwierzaków. Z pewnością nie będziemy mieć powodu, aby żałować, jeżeli sprawimy sobie pieska tej rasy. Owczarki są naprawdę wyjątkowe.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*