Pies Owczarek Belgijski Malinois

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Mimo tego, że owczarek belgijski nie ma jakiś arystokratycznych korzeni (jego historia wiąże się bowiem z pracą przy wypasach owiec; pełnił on wówczas rolę stróżującego psa pasterskiego), to jednak z całą pewnością można powiedzieć, że jest to pies, który może się podobać. W dużej mierze wpływa na to jego majestatyczna, ale też niezwykle proporcjonalna budowa. Na uwagę zasługuje również okrywa włosowa.

Owczarki belgijskie występują w różnych odmianach z uwagi na długość i umaszczenie okrywy włosowej. Z pewnością wyróżnia się na tym tle owczarek belgijski malinois. W przypadku malinois czarne umaszczenie sierści stanowi niejako okrywę maści podstawowej. Okrywa nie jest zbyt długa. Niemniej jednak należy pamiętać o regularnej pielęgnacji psa. Dolna warstwa okrywy ma zazwyczaj kolor płowy. To połączenie daje naprawdę ciekawy efekt. Poza tym rasowy owczarek belgijski typu malinois musi także posiadać obowiązkowe czarne pigmenty, które dotyczą takich elementów budowy ciała jak powieki, uszy oraz górna i dolna warga.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*