Pies Owczarek Francuski – opis rasy

Owczarek francuski przez lata kojarzył nam się przede wszystkim z psem pilnującym wypasu owiec czy bydła. W późniejszych czasach bardzo zasłynął w okresie pierwszej i drugiej wojny światowej. Po dziś dzień robi zresztą karierę w wojsku czy w policji. Jednak należy także pamiętać o tym, że od początku jego los był niejednoznaczny. Owszem był on wykorzystywany przez hodowców bydła, ale był także w posiadaniu arystokracji.

Również dzisiaj doskonale sprawdza się jako pies domowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby owczarek francuski stał się członkiem naszej rodziny. W domowych warunkach odnajduje się on zresztą znacznie lepiej niż w regularnych psiarniach. Musimy mu tylko zapewnić odpowiednie warunki. Należy bowiem zdawać sprawę z tego, że z milusiego szczeniaczka urośnie pond 60centymerowy osobnik. Pies ten bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli, pilnie ich strzeże. Dotyczy to również dzieci. Z tego powodu w kontaktach z obcymi może być nieufny i może zaatakować, jeśli stwierdzi, że ktoś ma względem dziecko nieuczciwe zamiary.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*