Pies Owczarek Kaukaski – temperament

Pies jak człowiek czasami choruje. Ważne by właściciel miał wiedzę i możliwości, aby przynajmniej niektórym schorzeniom zapobiegać zawczasu. Podstawą jest dieta, ale także ruch na świeżym powietrzu. Owczarek kaukaski ma pod tym względem swoje potrzeby. Duży pies, któremu zdarza się mieć problemy z biodrem, wymaga ruchu o odpowiedniej częstotliwości.

Niektórym właścicielom wydaje się, że pies stróżujący, a takim właśnie jest owczarek kaukaski, samodzielnie się wybiega na działce czy podwórzu. Częściowo tak, ale spacery z właścicielem są nadal wskazane. O psa należy dbać także poprzez pielęgnowanie sierści. Ponownie można powiedzieć, że pies podwórzowy nie wymaga czesania. Owszem, potrzebuje go podobnie jak wypielęgnowany pies wystawowy. Zbyt częste kąpiele są niewskazane, ale regularne sięganie po szczotkę już tak. W ten sposób można uchronić sierść przed sklejaniem. Czesanie jest przyjemne dla psa, działa również korzystnie na skórę zwierzęcia. Dieta także musi być dopasowana do potrzeb psa o dużej masie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*