Pies Owczarek Staroangielski – hodowla

Owczarek staroangielski to pies, który z pewnością przyciąga spojrzenia. Zawdzięcza to nie tylko w zwartej sylwetce czy bardzo proporcjonalnym kształtom, ale też ukształtowaniu głowy, spojrzeniu mądrych, bystrych oczu oraz przede wszystkim grubemu futru, które aż prosi się, żeby się w nie wtulić. Owczarek staroangielski posiada bardzo gęstą, lekko kosmatą sierść. Charakter włosa jest trudny do jednoznacznego określenia.

Nie można powiedzieć, żeby się on kręcił, ale nie można też powiedzieć, że jest całkowicie prosty. Pod wierzchnią okrywą znajduje się dosyć obfity podszerstek, który doskonale chroni psa przed mrozem, chłodem i deszczem. Pies jest bardzo intensywnie owłosiony praktycznie na wszelkich częściach swojego ciała, poczynając od głowy, a na kończynach kończąc. Wyjątek stanowią jedynie uszy, na których włos jest nieco rzadszy. Owczarek staroangielski występuje w różnych umaszczeniach. Najczęściej mamy jednak do czynienia z różnymi odcieniami szarości momentami wpadającymi nawet w błękit.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Psy-pies.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*