Pies Owczarek Szkocki – charakter

Zdjęcie znalezione na stronie Tapeciarnia.pl

Owczarek szkocki pochodzi z Wielkiej Brytanii. Sylwetka owczarków ma proporcjonalną budowę. Pies ten waży do 29 kilo i mierzy około 60cm. Długość życia wynosi średnio około 10 lat, ale występują też osobniki które mają 12 i więcej lat.

Rasę tą można podzielić ze względu na sierść na długo i krótkowłosą . Owczarek szkocki długowłosy zwany też collie długowłosym pochodzi ze Szkocji, gdzie wykorzystywany jest jako pies pasterski. Odpowiedni do pilnowania stada owiec, nadający się na psa tropiącego był i nadal jest bardzo popularnym psem. Wszyscy znają tego przyjacielskiego czworonoga ze słynnych filmów o Lassie. Posiada on długą i puszystą sierść o barwie śniadej, na którą składają się kolory od jasnozłotego do mahoniowego.

Natomiast owczarek szkocki krótkowłosy zwany też collie krótkowłosym wykorzystywany był jako pies, który zaganiał bydło na angielskich polach oraz pilnował domostwa. Umaszczenie tego owczarka jak i wygląd jest bardzo podobny do colliego długowłosego. Różni się od niego tylko długością sierści.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*