Pies Owczarek Węgierski Kuvasz – wymagania

Zdjęcie znalezione na stronie Tapeciarnia.pl

Owczarek węgierski kuwasz jest psem, który nie nadaje się do życia w mieście, ponieważ jest to pies bardzo aktywny, który potrzebuje dużych przestrzeni. Nie będzie on zadowolony, jeśli będzie musiał mieszkać w ciasnym i małym mieszkaniu w bloku, ponieważ jest to pies dużej postury.

Wieś za to daje mu możliwość wybiegania się na łąkach i polach, by utrzymać dobrą kondycję i żeby ograniczyć problemy zdrowotne psiaka. Nie wystarczają mu długie spacery w mieście aby utrzymać prawidłową sylwetkę, więc najlepszym rozwiązaniem będzie zamieszkanie na wsi. Poza tym wyprowadzanie takiego psa w terenie miejskim może spowodować, że nasz kuwasz będzie zdezorientowany masą nieznanych mu zapachów. Mnogość ludzi również może go zdezorientować i może on zaatakować jakiegoś przechodnia.

Tymczasem na wsi jest znacznie więcej miejsca i nie ma tak wielu ludzi dookoła. Może on co prawda próbować ścigać jakieś polne zwierzę, jednakże jeśli odpowiednio będziemy go kontrolować, na pewno nic poważnego się nie stanie.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*