Pies Terier Walijski – wygląd

Zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Terier walijski jest średniej budowy psem, o krępej, zbitej budowie. Należy do grupy terierów wysokonożnych, osiąga wysokość w kłębie do 39 cm. i wagę około 9 – 10 kg. Ciało teriera ma kształt prostokątny, z charakterystycznie podłużną głową, którą porównuje się do kształtu cegły.

Jego głowa jest długa, symetryczna, pokrywa czaszki płaska, wąska między uszami, zwęża się stopniowo w kierunku oczów psa. Czoło jest bez fałd, grzbiet nosa nie wklęsły pod oczami i między nimi dobrze wypełniony, wyraża siłę tej rasy. Nadmiernie rozbudowany grzbiet nosa nadaje bowiem terierom charakterystyczny wyraz. Oczy welsh terriera są małe, dość głęboko osadzone, ciemnobrązowe, pełne wyrazu, o żywym spojrzeniu. Uszy w kształcie litery V, małe, zawinięte do przodu, przylegające do głowy. Kończyny przednie dobrze umięśnione, grzbiet krótki, ale silny i głęboki. Kończyny tylne silne, odpowiednio długie, łapki małe. Ogon dobrze osadzony, kopiowany, noszony prosto.

Sierść psa obfita, gęsta, szorstka w dotyku. Tułów tej rasy okryty obfitym podszerstkiem, natomiast na pysku, łapach oraz kufie występuje nieco dłuższa i bardziej miękka sierść. Taka struktura szaty chroni psa przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dopuszczalne umaszczenie terierów walijskich występuje w kolorach: czarnympodpalanym oraz szaropłowym podpalanym.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

1 Komentarz

  1. Terrier walijski jest dosyć często spotykanym psem w ostatnim czasie. Jak szukałem tej rasy po hodowlach to cena była wysoka. Z tego co czytałem na forum dyskusyjnym to pies myśliwski chociaż jak widziałem to nastolatki chodziły z nim na spacer. Bez broni hehe…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*