Pies Welsh Corgi Pembroke – wiadomości

Welsh corgi pembroke to pies, który cieszy się opinią niezwykle bystrego i sprytnego. Pies ten posiada łatwość uczenia się i szybko przyswaja nowe umiejętności. Potrafi także być psem niezwykle zdyscyplinowanym. Musimy jedynie właściwie pokierować jego wychowaniem i szkoleniem, a będziemy mieć z niego naprawdę dużą pociechę. Jeśli tego zaniechamy pies ten wykorzysta swój potencjał na własny użytek, co nie zawsze może nam się do końca podobać. Z tego powodu przy jego wychowywaniu od pierwszych chwili powinniśmy się kierować żelazną konsekwencją.

Jeśli kilka razy damy się zwieść spojrzeniu pokornych oczu welsh corgi pembroke bardzo szybko zacznie on to wykorzystywać na własny sposób. Co więcej jeśli zabraknie nam konsekwencji i stanowczości welsh corgi pembroke bardzo szybko zauważy, że w naszym stadzie brak przewodnika, kogoś, kto potrafiłby pokierować tym stadem. W związku czym bardzo chętnie sam przejmie tę rolę i będzie nas przekonywał do tego, abyśmy, to my się jemu podporządkowali. Stanowczość, konsekwencja i cierpliwość to w przypadku tych psów klucz do sukcesu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Flickr.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*