Pies West Highland White Terrier – wygląd

Zdjęcie znalezione na stronie Psy24.pl

Za odrębną rasę, białe psy West highland white terrier zostały uznane w 1904 roku. Są one potomkami psów myśliwskich cairn terriera mających rudo- brązowe umaszczenie. Wśród tych psów rodziły się czasem białe szczenięta, które eliminowano jako nieprzydatne do polowań.

Za twórcę rasy uznaje się pułkownika Edmunda Donalda Malcolma, który po omyłkowym zastrzeleniu swojego psa postanowił stworzyć białą rasę teriera w znaczący sposób różniącą się od zwierząt, na które urządzano polowania. W tym celu selekcjonowano i krzyżowano ze sobą białe osobniki terrierów. Uzyskano niewielkie psy o wzroście do 30 cm i wadze 7 – 10 kilogramów. Psy nowej rasy są energiczne, śmiałe i zawadiackie. Do niedawna rasa była mało znana w Europie. Obecnie, również w Polsce jest moda na nie i hodowle, zarówno te zarejestrowane w Związku Kynologicznym w Polsce, jak te “dzikie” przeżywają rozkwit.

Cena szczeniaczka z rodowodem wynosi około 2 tysiące złoty, szczeniaki bez rodowodów są nawet kilka razy tańsze. Widocznie jest już nadprodukcja białych terierów, gdyż są one mieszkańcami schronisk, gdzie czekają na nowych właścicieli.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

1 Komentarz

  1. West highland white terrier miałem. Bardzo fajny pies charakterem podobny do maltańczyka. Z dziećmi może przebywać, cena jest niestety wysoka. Jednak każda rasa psa jest droga. Czasem można znaleźć oferty do oddania ale dorosłych psów, nie szczeniaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*