Pies Wilczak Czechosłowacki – informacje

Jeśli jesteśmy osobą aktywną kochamy bardzo aktywny rodzaj wypoczynku czynnego, sporty oraz bieg w momencie, kiedy szukamy dla siebie psa warto poszukać takiego, kto mógłby być dla nas wiernym kompanem i który mógłby dotrzymać nam kroku. Bardzo dobrze sprawdzi się w tej roli wilczak czechosłowacki. Wilczaki czechosłowackie to psy wprost stworzone do biegów.

Wilczak czechosłowacki jest niezwykle wytrzymały i z powodzeniem jest w stanie pokonać dystans, liczący nawet 100km. Co więcej nie potrzebuje zbyt wiele czasu, aby zregenerować swoje siły. Potrzeba mu na to znacznie mniej czasu niże jego przodkowi owczarkowi. Z tego między innymi powodu wilczaki bardzo często biorą w zawodach sportowych, pokonując dystanse na 40, 70 czy nawet wspomniane 100km. Co ciekawe w na Słowacji, skąd pochodzi pies, aby został on ostatecznie uznany za wilczka czechosłowackiego musi on pokonać w określonym czasie dystans 4okm. Z tego powodu wilczak doskonale wywiązuje się w roli kompana przy różnego typu aktywnościach fizycznych.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*