Schronisko dla psów

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Instytucją, której istnienie wydaje się wręcz niezbędne jest schronisko dla psów. Schroniska dla psów zajmują się zapewnianiem opieki i schronienia bezdomnym zwierzętom. Psy mogą nie mieć domu z różnych powodów. Mogą to być psy, które urodziły się z bezdomnej suki. Często zdarzają się też przypadki wyrzucenia przez nieodpowiedzialnych właścicieli psa tylko dlatego, że urósł czy się im po prostu znudził.

Schronisko zabiera takie psy na swój teren. Każdy pies zostaje umieszczony w odpowiednim boksie. Niestety z braku środków finansowych boksy są często przepełnione. Przebywa w nich po kilka psów. Schronisko zajmuje się także szczepieniem oraz odrobaczaniem schwytanych psów. Często stosowaną w schroniskach praktyką jest także sterylizacja suk. Zapobiega to ewentualnym kolejnym miotom. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że z każdego miotu suka ma przeciętnie po kilka szczeniaków. Każda odpowiedzialna osoba może przygarnąć psa ze schroniska. Możemy też wesprzeć działalność schroniska przynosząc na przykład suchą karmę i stare koce.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*